"Greyhound Chromatography & Allied Chemicals" firması

  • High-Purity Standards
  • ChemService
  • Wellington Laboratories

üretici firmaların Avrupa distribütör firmasıdır.

Firmamız Türkiye için tek yetkili temsilcisidir....

"Greyhound Chromatography & Allied Chemicals" firması

  • High-Purity Standards
  • ChemService
  • Wellington Laboratories

üretici firmaların Avrupa distribütör firmasıdır.

Firmamız Türkiye için tek yetkili temsilcisidir.

Ürünlere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

HIGH-PURITY STANDARDS

High-Purity Standards (HPS) 20 yılı aşkın süredir AAS (Atomik Absorbsiyon Spektrofotometresi), ICP (İndüksiyon Eşleşmeli Plazma), ICP-MS (İndüksiyon Eşleşmeli Plazma-Kütle Spektrometresi), IC (Iyon Kromatografisi) ve Karbon-Azot-Kükürt CNS element analizlerinin yapıldığı analitik sistemlerin kalibrasyonunda kullanılmak üzere yüksek kalitede tekli ve çoklu element standartları üreten bir Amerikan firmasıdır. High-Purity Standards’ ın geniş ürün portföyünün içerisinde organik referans standartlar (VOC, PCB, Pestisit vb.) ve sertifikalı referans malzemeler de bulunmaktadır.

Üretimlerini ISO/IEC 17025:2005 ve ISO Guide 34:2009 akredite laboratuvarlarında, ISO 9001:2008 standartlarına göre yapan firma, kullanıcıdan gelen özel istekler doğrultusunda nanogram'dan miligram konsantrasyona kadar tekli veya çoklu element standartlarını da sertifikalı olarak hazırlamaktadır.

HPS element standartlarının sertifikalandırılması, NIST, OSRM 3100 Serisi Spektrometrik Standart Solüsyonları' na göre yapılmaktadır. HPS standart solüsyonları, metodların kabul edilen limitleri içerisinde NIST standartları ile mutabık kalmaktadır. Her ürün Analiz Sertifikası ve MSDS (Material Safety Data Sheet) ile birlikte kullanıcıya ulaştırılmaktadır.

CHEMSERVICE

1962 yılında kurulan ChemService firması, en büyük analitik referans standart sağlayıcısı ve küçük miktarlardaki organik kimyasalların esas üreticisidir. Üç nesildir küçük ölçeklerde (10 gram altı) yüksek saflıkta organik ve inorganik referans standart üretimini yapmaktadır.

1991 yılından bu yana ISO 9001: 2008 kalite sertifikasına sahip olan ChemService tarımda kalıntı analizi, gıda kontrolü ve çevre analizlerinde çok önemli bir ihtiyaç olan pestisit ve metabolit referans standartlarda 1000' in üzerinde farklı standart üretimini ISO/IEC 17025:2005 ve ISO Guide 34:2009 akredite laboratuvarlarında gerçekleştirmektedir.

WELLINGTON LABORATORIES

ISO 9001:2008 kalite sertifikasına sahip Wellington Laboratories firması, ISO Guide 34:2009 ve ISO/IEC 17025:2005 akredite laboratuvarlarında 1980 yılından bu yana yüksek kalitede referans standartları üretmekte ve ürün portföyünde 1000’ in üzerinde ürün bulunmaktadır.

Ürün grupları içerisinde özellikle yüksek kalitede bifenil (PCB), dioksin (PCDD) ve furan (PCDF) referans standartlarını bulunduran firma farklı matrikslerde (tortu ve balık gibi) sertifikalı referans malzeme üretimini de yapmaktadır. Her ürün analiz sertifikası ve MSDS' i ile birlikte kullanıcısına gönderilmektedir.