Gamry Instruments firmamız pek çok sayıda elektrokimyasal deney uygulaması için yazılım üretmektedir ve bu konuda başarısını kanıtlamıştır. Deneyler, Open-Source Scripting dili kullanılarak yazılması yönüyle, kullanıcı büyük ölçüde talep etmiş olduğu deneyleri çalışmalarına göre kişiselleştirebilir.

Standart deneylerin çoğunun Gamry Framework ...

Gamry Instruments firmamız pek çok sayıda elektrokimyasal deney uygulaması için yazılım üretmektedir ve bu konuda başarısını kanıtlamıştır. Deneyler, Open-Source Scripting dili kullanılarak yazılması yönüyle, kullanıcı büyük ölçüde talep etmiş olduğu deneyleri çalışmalarına göre kişiselleştirebilir.

Standart deneylerin çoğunun Gamry Framework kullanılarak çalıştırılmaktadır. Framework içerisinde yer alan deneyleri teknikler altında toplamaktadır. Örnek olarak, Korozyon, Fiziksel Elektrokimya ve Elektrokimyasal Empedans Spektroskopisi gibi yaygın teknikler verilebilir.

Gamry Echem Analyst, veri analiz yazılım paketidir. Framework’ten ayrıdır ve potansiyostanız diğer  deney uygulamalarını yaparken aldığınız bir veri dosyasını analiz etmenizi sağlar. Echem Analyst, sınırlama ve kısıtlama olmadan istenilen sayıda bilgisayara yüklenip kullanılabilir.

VFP600 (Virtual Front Panel) Gamry Potansiyostatları için hazırlanmış yazılım tabanlı bir ön panel uygulamasıdır. VFP600 ile basit elektrokimya deneylerini kolaylıkla ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Electrochemical Signal Analyzer, gelişmiş elektrokimyasal gürültü kazanımı ve analizi için geliştirilmiş bir LabVIEW programıdır.

Gamry Resonator, eQCM 10M kontrolü için geliştirilmiş bir LabWindows programıdır. QCM' cihazını kontrol etmenin yanı sıra Gamry potansiyostat  tarafından ‘Electrochemical Quartz Crystal Microbalance’ çalışmalarında kullanılan, Cyclic Voltammetry, Linear Sweep Voltammetry, Chronoamperometry, Chronopotentiometry, Chronocoulometry ve  Bulk Electrolysis gibi teknikleri de kontrol edebilir.

Gamry yazılımının özelleştirilmesine izin veren yazılım kiti sunar.Bu özellik Gamry Potansiyostatınızı başka bir cihazla birleştirebilme özelliği sağlar. İstenildiğinde mevcut yazılımı bir süreç kontrol ortamına kurulacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Örneğin, LabVIEW, C / C ++, Python, PowerShell, VB.NET ve VBA.  Bir Microsoft COM nesnesi ile etkileşim kurabilen herhangi bir programlama dili, bir Gamry sistemine bağlanabilir. İhtiyacınız olan çalışma için size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

eChemBasic: Potansiyostat fonksiyonlarının ve kullanıcı tanımlı sinyal uygulamalarının temel kontrolünü sağlar
eChemDC: Dönüşümlü Voltametri, Puls Voltametri, DC Korozyon teknikleri dahil tüm DC tekniklerini içerir.
eChemAC: Empedans (EIS) ölçümüne ve EFM deneylerine olanak sağlar.

Fiziksel Elektrokimya

PHE200 Fiziksel Elektrokimya Teknikleri Yazılımı, elektrot arayüz yapısını ve elektrokimyasal reaksiyonların mekanizma çalışmalarını kapsamlı bir biçimde gerçekleştirebilmeniz için gereken yazılımdır. PHE200 Yazılımı, Dönüşümlü Voltametri tekniği ile elektrokimya çalışmalarında sıkça kullanılan diğer voltametri tekniklerini içerir.

PHE200 yazılımının içerdiği elektrokimyasal teknikler:

  • Cyclic Voltammetry
  • Linear Sweep Voltammetry
  • Chronoamperometry
  • Repeating Chronoamperometry
  • Multiple Step Potentiostatic
  • Chronopotentiometry
  • Repeating Chronopotentiometry
  • Chronocoulometry
  • Controlled Potential Coulometry
Elektrokimyasal Empedans Spektroskopisi (EIS)
DC Korozyon Teknikleri
Elektrokimyasal Enerji Teknikleri
Puls Voltametri Teknikleri
Virtual Front Panel
eChem Toolkit (Basic, DC, AC)