Yüksek Hassasiyette Yük Ölçümü (High Precision Coulometry) yöntemi, ilk defa 2010 yılında Dalhousie Üniversitesi'ndeki Prof.Dr Jeff Dahn'ın laboratuarı tarafından bilim camiasına tanıtıldı. Novonix'in kurucu üyeleri, kuruluşundan bu yana bu projeye dahil oldu ve ekipmanın gereksinimlerini, faydalarını, tekniğin avantajlarını ve verilerin analizi hakkında sağlam b...

Yüksek Hassasiyette Yük Ölçümü (High Precision Coulometry) yöntemi, ilk defa 2010 yılında Dalhousie Üniversitesi'ndeki Prof.Dr Jeff Dahn'ın laboratuarı tarafından bilim camiasına tanıtıldı. Novonix'in kurucu üyeleri, kuruluşundan bu yana bu projeye dahil oldu ve ekipmanın gereksinimlerini, faydalarını, tekniğin avantajlarını ve verilerin analizi hakkında sağlam bir altyapı geliştirdi.  O zamanlar, piyasada mevcut yüksek performanslı hücrelerin karşılaştırılması için gerekli olan doğruluk seviyesini, hücrelerin coulombik verimliliğinin anlamlı ölçümlerini yapmak için spesifikasyonları inceleyecek herhangi bir sistem mevcut değildi. Bu nedenle gereksinimleri karşılamak için laboratuarda özel ekipman kurulması gerekti.

Uygun ekipmanı kullanarak bir hücrenin yük verimliliğinin yüksek kesinlikle ölçümlerinin, pil Ar-Ge projelerine muazzam yararlar sağladığı gösterildi. Araştırmacıların pil ömrünü karakterize etmelerine ve küçük değişikliklerin pil tasarımına etkisini kısa vadeli deneylerle uzun vadeli performans üzerindeki etkisini değerlendirmelerine izin verdi. Bu uzmanlık ile Novonix, özellikle coulombic verimliliğinin hassas ölçümlerine yönelik Batarya test sistemleri geliştirmek için kuruldu. Novonix'in yüksek hassasiyetli şarj sistemleri, pillerin yük verimliliğini tipik olarak <10 ppm kesinlik ve 50 ppm hassasiyetle ölçtüğü gösterildi.

Novonix Broşür (3 MB)

Specifications

Number of Chambers per PC: 1 to 32
Temperature Range
Heat/Cool -20° to 100° C
Temperature Uniformity: ± 0.8° C
Temperature Accuracy: ± 0.8° C
AC Input: 120 VAC @ 60Hz or 230VAC @ 50Hz, 1 phase
External Dimensions: 12.25” Tall, 18.5” Wide, 30” Deep
Internal Dimensions: 6” Tall, 14” Wide, 10” Deep